Edukacyjnie z Gazusiem!

Firmowa maskotka PGNiG aktywnie wspiera dzieci z zielonogórskich szkół i przedszkoli w poszerzaniu wiedzy o otaczającym nas świecie. W piątek 10 maja w siedzibie Oddziału odbyło się spotkanie edukacyjne z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 2. Nieco później, tego samego dnia, Gazuś stawił się w Centrum Przyrodniczym, aby towarzyszyć dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 34 w poznawaniu "świata brył"...

Ostatni piątek był dla Gazusia pracowitym dniem. Rozpoczął go od spotkania edukacyjnego z uczniami pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym jest ropa naftowa i gaz ziemny, jak powstały węglowodory, gdzie ich szukać, a także co można z nich wyprodukować. Pracownicy Działu Komunikacji i PR opowiedzieli też o specyfice pracy górników naftowych oraz podstawowych zagadnieniach eksploatacyjnych.

Tego samego dnia Gazuś stawił się w zielonogórskim Centrum Przyrodniczym. Towarzyszył przedszkolakom w poznawaniu "świata brył" - ostrosłupów, kul, stożków, walców i prostopadłościanów. Żeby przybliżyć dzieciom te niełatwe zagadnienia, pracownicy Centrum Przyrodniczego przygotowali specjalną animacją oraz warsztaty, podczas których przedszkolaki miały okazję stworzyć kartonowe modele brył. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Akademia Gazusia"

Magiczna Woda z Gazusiem!

Kolejne spotkanie Gazusia i dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 34 w ramach projektu "Akademia Gazusia" odbyło się w piątek 31 maja w zielonogórskim Centrum Przyrodniczym.

Tego dnia pracownicy Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczego przy drobnej pomocy naszej firmowej maskotki wprowadzili dzieci w świat chemicznych eksperymentów z użyciem wody. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego spotkania. Było naprawdę ciekawie!