Dziękujemy za oddaną krew!

Akcja krwiodawcza, która odbyła się w czwartek 13 czerwca, ściągnęła na plac przed budynkiem Oddziału przy ul. Boh. Westerplatte 15 mnóstwo gości. Tego dnia zgromadziliśmy 13,5 litrów krwi! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać to, co najcenniejsze!

Celem jubileuszowej - 10 już akcji było propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbiórka krwi, tak potrzebnej w okresie wakacji, a także edukacja na temat bezpieczeństwa. Przy okazji "Daru krwi na Dzień Dziecka" zaprosiliśmy do współpracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarogniewicach, którzy pojawili się z wozami strażackimi, psami ratowniczymi i torem przeszkód dla czworonogów.
 
Odwiedziły nas też dzieci z kilku miejskich przedszkoli, które pod nadzorem strażaków mogły użyć prawdziwej gaśnicy! Uczestnicy akcji mieli również okazję obejrzeć urządzenia stosowane przez ratowników otworowych, m.in. detektory siarkowodoru, maski przeciwgazowe, aparaty tlenowe.
 
Warto wspomnieć, że podczas akcji wręczone zostały odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi dla krwiodawców z Zielonej Góry i okolic, które wręczyli przedstawiciele Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze - Bogusława Fediuk-Pelińska - sekretarz LOO PCK i Zdzisław Martyniuk - Prezes LOO PCK. Organizatorami akcji były PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze oraz Exalo Drilling SA, a partnerami projektu Lubuski Oddział Okręgowy PCK, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Nafta” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 
Przypominamy, że tegoroczne akcje krwiodawcze przebiegają pod hasłem "Challenge - 100 krwiodawców na 100-lecie PCK". Podczas "Daru krwi na Dzień Dziecka" krew oddało 30 osób. Dziękujemy i czekamy na więcej!