Warsztaty

Warsztaty – wyzwania procesu zmiany

Warsztat:  Magiczna deseczka… niemożliwe staje się możliwe!  - jak zaprzęgnąć swoje przekonania, by wspierały postęp?

Opis warsztatu:
Pamiętasz filmy akcji z karate w tle? Tak właśnie będzie wyglądał ten warsztat! To będzie trening z własnymi przekonaniami! Dlaczego? Procesy zmiany realizowane są dla ludzi i przez ludzi. Jednak, jak pokazują międzynarodowe statystyki i nasze doświadczenie, w większości przypadków to czynnik ludzki stanowi wyzwanie transformacji. Racjonalizujemy sobie cokolwiek się dzieje w organizacji, szukamy pozytywnych stron, niekiedy jednak zaprzeczamy, unikamy – przyjmujemy przeróżne strategie…aby zrozumieć psychologiczne mechanizmy zmian, by wspierały postęp przyjrzymy się temu doświadczalnie na sobie. Popracujemy nad przekonaniami, które mogą znacząco zmienić rezultaty procesów transformacji.

Dla kogo? Szczególnie przydatne dla liderów i ambasadorów zmian na różnych poziomach w organizacjach, osób odpowiedzialnych za fuzje i przejęcia czy zmiany w strukturze i kulturze organizacyjnej.

 

Prowadzący:

Sylwia Lewandowska-Akhvlediani, Progressive Partners – psycholog biznesu, międzynarodowy coach, trener i facylitator. Od ponad 14 lat inspiruje i wspiera zmiany w organizacjach, zespołach i ludziach. Jej misją jest podnoszenie wartości ludzi i organizacji, by idea odpowiedzialności nie była miło brzmiącym hasłem, ale codzienną i naturalną praktyką liderów, zespołów i tym samym budowała wartość organizacji. Fascynuje ją psychologia sportu i zwycięstwa. Należy do Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK. Prywatnie żona Gruzina, zafascynowana innymi kulturami, tańcem i górskimi wyprawami.  

Zofia Barańska, Progressive Partners – coach, trener, facylitator. Od ponad 7 lat współpracuje z managerami i dyrektorami korporacji w zakresie skutecznej komunikacji biznesowej w języku angielskim. Jako coach i terapeuta pomaga ludziom dostrzec potencjał, jaki tkwi w ich ciele i umyśle, uczy jak dbać o swoje zdrowie. Doświadczenia z samotnych podróży po Azji nauczyły ją szybkiej adaptacji do nowego, jak i działania w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Inspirują ją ludzie biznesu tj. Jack Welsh, Muhammad Yunus czy Bill Gore oraz podróżnicy tj. Marek Kamiński czy Ernest Schackleton.

 

Warsztat: 8 kroków skutecznego zarządzania zmianą – czy od pingwinów można się czegoś nauczyć?

Opis warsztatu:
Wg Johna Kottera, międzynarodowego eksperta procesów zmian, 70% z projektów transformacyjnych kończy się fiaskiem. Niekiedy z uwagi na znikomą komunikację, niekiedy z niewłaściwego wyboru zespołu lub samej wizji. Są też przypadki, kiedy zmiana się uda, jednak nie okazuje się stała, ale jak w słowach piosenki – „najtrudniejszy pierwszy krok" – brak prawdziwej mobilizacji, która pozawala zespołom osiągać zakładane rezultaty. Proces zmian nie musi być trudny, pod warunkiem, że ułoży się odpowiednio ważne elementy i zadba o ważnych interesariuszy. Podczas warsztatów przejdziemy w praktyce przez wszystkie kroki i omówimy to w powiązaniu do doświadczeń uczestników. Serdecznie zapraszamy.

Dla kogo? Szczególnie przydatne dla osób projektujących procesy transformacji, restrukturyzacji na różnych poziomach w organizacjach i społecznościach.

 

Prowadzący:

Joanna Gabrysiak-Wadowska, Progressive Partners – trener, coach, konsultant CSR. Inspiruje się pracą z ludźmi, ich entuzjazmem, ale i frustracjami, które prowadzą do zmian i rozwoju. Poznaje i praktykuje, także w pracy trenerskiej NVC (Porozumienie bez Przemocy). Od lat pracuje z firmami, które w prowadzeniu biznesu chcą uwzględniać potrzeby i oczekiwania swoich interesariuszy. Prywatnie mama Stasia i Ani, dbająca o równowagę życia zawodowego i prywatnego. 

Piotr Kurpiasz, Progressive Partners - coach, trener, manager. W swojej pracy koncentruje się na człowieku, motywuje do działania, pomaga wyznaczać ambitne cele i wspiera w ich realizacji. Prowadził szkolenia i sesje coachingowe dla pracowników przedsiębiorstw, administracji, nauczycieli, osób bezrobotnych. Wierzy w skuteczność zmian wdrażanych świadomie, z szacunkiem do samego siebie, odmienności innych i poszanowaniem środowiska naturalnego. W procesach zmian osobistych inspiruje go regularna praktyka ashtanga jogi.