Nasze stoisko w Sierakowie

„Dni Sierakowa" były wspaniałą okazją do ponownego zaprezentowania stoiska PGNiG SA Oddziału w Zielonej Górze. Dlaczego akurat w Sierakowie? Ponieważ w tym rejonie już od kilku lat prowadzimy poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

W ramach „Dni Ziemi Sierakowskiej" 9.07.2011r. na miejscowym hipodromie odbyły się m.in. zawody konne w skokach przez przeszkody i koncert Łukasza Zagrobelnego. To właśnie tu rozstawiliśmy swój namiot. 

Co można było zobaczyć na naszym stoisku? 

Pokazaliśmy mieszkańcom miasta jak za pomocą Lampy Wooda sprawdza się, czy w skałach znajduje się ropa. Wszyscy chętni na własnej skórze mogli się przekonać, jaką konsystencję, barwę i zapach ma wydobywany przez nas surowiec. Oprócz tego można było przymierzyć elementy stroju ratownika górniczego – maskę gazową i hełm ratowniczy. Dodatkową atrakcją był specjalny binokular, za pomocą którego w powiększeniu widać było rdzenie z odwiertu Sieraków-5. Ku uciesze licznie zgromadzonych, najmłodszych mieszkańców Sierakowa, rozdawaliśmy firmowe balony wypełnione helem.