Aktualności

Drukuj
11.09.2018
W PGNiG masz pewność dostaw prądu i gazu

W związku z informacjami o kolejnych firmach, które zaprzestają świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty dostaw prądu i gazu od PGNiG Obrót Detaliczny.

11.09.2018
PGNiG przedłuża współpracę z Ukrtransgazem

PGNiG SA i Ukrtransgaz podpisały kolejną umowę, która umożliwia polskiej spółce korzystanie z podziemnych magazynów gazu na Ukrainie.

10.09.2018
Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w trakcie bunkrowania LNG w Porcie Gdynia
PGNiG, Urząd Morski w Gdyni oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia zorganizowały pokazowe ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, które pozwolą wypracować standardy bezpieczeństwa w obszarze bunkrowania statków skroplonym gazem ziemnym (LNG). Ich efektem będzie przygotowanie pierwszej w Polsce technologicznej instrukcji bunkrowania statków.
06.09.2018
PGNiG dostarczy gaz do Commercial Metals Company Poland
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zostało strategicznym dostawcą gazu dla polskiej spółki zależnej od Commercial Metals Company – globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem, produkcją oraz przetwórstwem stali.
05.09.2018
Coraz więcej LNG płynie do Polski – już 40 dostaw

W czwartek, 6 września, do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zawinie kolejny metanowiec z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego. Będzie to już 40. dostawa LNG do Polski.

04.09.2018
Pierwszy konkurs INGA rozstrzygnięty

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszy konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia INGA, realizowanego we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA (PGNiG) oraz Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. Wsparcie otrzymają nowatorskie projekty, dzięki którym wzrośnie konkurencyjność polskiego sektora gazownictwa.

04.09.2018
PGNiG wita gości Forum Ekonomicznego w Krynicy

Przy wjeździe do Krynicy PGNiG zaprezentowało replikę cysterny LNG, jakiej używa do rozwożenia po Polsce gazu skroplonego z Terminalu LNG w Świnoujściu. Spółka promuje w ten sposób przyjazne środowisku i ekonomiczne paliwo gazowe, które w formie skroplonej wykorzystywane jest do gazyfikacji tych obszarów Polski, gdzie niedostępne są gazociągi wysokich ciśnień. LNG wykorzystywane jest także jako paliwo do napędzania statków, autobusów i ciężarówek. Podkreślenia wymaga również fakt, iż gaz LNG sprzedawany przez PGNiG w Polsce w całości pochodzi ze zdywersyfikowanych i bezpiecznych dostaw z Kataru, Norwegii i USA. Flotą cystern do przewozu LNG zarządza Gas-Trading – spółka zależna PGNiG SA. Do końca 2020 r. Grupa PGNiG będzie dysponowała około 20 takimi cysternami.

04.09.2018
PGNiG umacnia pozycję w Norwegii

PGNiG Upstream Norway (PGNiG UN) z Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa jako pierwsza polska spółka wykona odwiert na Morzu Norweskim w roli operatora.

30.08.2018
GK PGNiG: wzrost przychodów i zysku netto w I półroczu 2018 r.

Grupa Kapitałowa PGNiG po raz kolejny poprawiła wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży w I półroczu 2018 r. wyniosły 20,89 mld zł, EBITDA – 4,3 mld zł a zysk netto – 2,27 mld zł. Grupa zwiększyła dywersyfikację importu, przede wszystkim dzięki dostawom LNG.

29.08.2018
Nowa interaktywna forma raportu rocznego PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo opublikowało raport za 2017 rok. Jego najnowsza wersja zawiera m.in. poszerzone opisy otoczenia rynkowego i regulacyjnego, a także sekcję prezentującą plany Grupy Kapitałowej – zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Wariant internetowy raportu jest interaktywny i pozwala m.in. na analizę danych i pełniejsze zrozumienie procesów wpływających na tworzenie wartości Spółki dla akcjonariuszy.