Aktualności

Drukuj
24.04.2018
Ruszyła III edycja Programu stażowego "Energia dla przyszłości"

Ministerstwo Energii, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA oraz Polski Koncern Naftowy ORLEN SA organizują roczny, płatny staż w ramach III edycji programu stażowego „Energia dla przyszłości”.

19.04.2018
LOTOS i PGNiG będą rozwijać rynek LNG nad Bałtykiem

LOTOS Asfalt Sp. z o.o. oraz PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., spółki z Grupy Kapitałowej LOTOS i PGNiG, będą wspólnie oferowały usługę bunkrowania statków paliwem LNG, pochodzącym z Terminala Gazowego w Świnoujściu. Umowa o współpracy została popisana 19 kwietnia br. podczas konferencji, poświęconej przyszłości LNG jako paliwa żeglugowego na Bałtyku. Porozumienie ma wymiar handlowy i ekologiczny, pozwoli także na szersze komercyjne wykorzystanie gazoportu w Świnoujściu.

05.04.2018
Wymień w domu piec na gazowy – dostaniesz dofinansowanie nawet do 3000 zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje działania, zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce i rozpoczyna program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie. Inicjatywa wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne, dlatego w konferencji inauguracyjnej wzięli udział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” Piotr Woźny.

19.03.2018
PGNiG będzie współpracować z pakistańską spółką Mari Petroleum Company Limited

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA podpisało porozumienie o partnerstwie strategicznym z drugim co do wielkości producentem gazu w Pakistanie. Dokument zakłada współpracę w obszarze upstream na rynku pakistańskim i poza jego granicami.

14.03.2018
Obniżenie łącznych kosztów dostaw gazu ziemnego dla gospodarstw domowych

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki podjął dwie decyzje ważne dla 6,5 mln polskich gospodarstw domowych. Od 1 marca  weszła w życie nowa taryfa Polskiej Spółki Gazownictwa, obniżająca o 7,4 proc. stawki za transport (dystrybucję) gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 kwietnia wejdzie w życie decyzja Prezesa URE skutkująca nieznacznym 1 proc. wzrostem ceny gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Koszty opłat i stawek za transport (dystrybucję) gazu stanowią około 35 proc. faktury za gaz.

14.03.2018
PGNiG: 6,58 mld zł EBITDA, 2,92 mld zł zysku netto w 2017 r. – najwyższe wyniki w historii

Zysk netto Grupy Kapitałowej PGNiG w 2017 roku zwiększył się o 24 proc. Wynik EBITDA jest o 10 proc. lepszy niż rok wcześniej. EBIT wzrósł o 16 proc. do 3,91 mld zł. Przychody Grupy wzrosły rok do roku o 8 proc. do poziomu 35,86 mld zł.

06.03.2018
W pięciu polskich gminach powstaną naukowe stacje zabaw o wartości pół miliona złotych

Pięć tygodni, ponad 760 tysięcy oddanych głosów i ambitna walka do samego końca. Tak wyglądała rywalizacja w ramach organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza programu edukacyjnego „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”. Stawką internetowego głosowania były nowoczesne edukacyjne place zabaw o łącznej wartości pół miliona złotych. Polacy zdecydowali, że powstaną w pięciu gminach – Konarzynach, Miłoradzu, Trzemesznie, Łosicach i Żegocinie.

02.03.2018
Polskie barwy na stulecie niepodległości

Charakterystyczny płomień ze znaku firmowego spółki zmienił się na biało-czerwony.

02.03.2018
PGNiG: pilne dostawy surowca dla Naftogazu

Naftogaz i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały kontrakt na pilne dostawy gazu, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę. Decyzja Gazpromu nastąpiła dzień po wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie w sporze Naftogaz-Gazprom.

01.03.2018
Dzień po dniu bijemy historyczne rekordy dobowej sprzedaży gazu

Dzień po dniu bijemy historyczne rekordy dobowej sprzedaży gazu – mówi Maciej Woźniak, Wiceprezes  PGNiG ds. handlowych. - W tym tygodniu dzięki mroźnym temperaturom, dobowe zużycie gazu w Polsce notuje kolejne najwyższe historycznie poziomy.