Aktualności

Drukuj
30.06.2018
Korzystne dla PGNiG orzeczenie Trybunału Arbitrażowego w sporze z Gazpromem

Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie orzekł w wyroku częściowym, że spełniona została przesłanka kontraktowa uprawniająca PGNiG do żądania zmiany ceny za gaz dostarczany do Polski w ramach Kontraktu Jamalskiego.

26.06.2018
PGNiG kupuje LNG w USA i buduje pozycję globalnego gracza

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało porozumienia z dwoma producentami LNG z USA dotyczące długoterminowych kontraktów na zakup tego surowca. Spółka konsekwentnie realizuje cele określone w strategii – buduje zdywersyfikowany portfel dostaw gazu oraz rozwija międzynarodowy handel na rynku LNG.

26.06.2018
PGNiG i Venture Global LNG podpisały porozumienie na zakup LNG w USA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz firma Venture Global LNG podpisały porozumienie dotyczące warunków zakupu skroplonego gazu ziemnego z terminali Calcasieu Pass LNG i Plaquemines LNG.

26.06.2018
PGNiG i Port Arthur LNG podpisały porozumienie na zakup LNG w USA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz firma Port Arthur LNG z USA, spółka zależna Sempra LNG & Midstream, podpisały porozumienie dotyczące warunków zakupu skroplonego gazu ziemnego z terminalu Port Arthur.

22.06.2018
PGNiG świętuje 50-lecie górnictwa naftowego w Zielonej Górze

Geolodzy, wiertnicy i górnicy naftowi spotkali się w Filharmonii Zielonogórskiej, aby uczcić pół wieku historii górnictwa naftowego na zachodzie Polski. We wsi Zatonie, gdzie w 1968 r. miał miejsce pierwszy odwiert, odsłonięto głowicę eksploatacyjną symbolizującą wydarzenia sprzed lat.

22.06.2018
Sportowcy w Muzeum

W Muzeum Gazownictwa w Warszawie, 20 czerwca, odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB”. PGNiG SA jest partnerem tej inicjatywy.

21.06.2018
PGNiG i Scania wspierają Tarnów w rozwoju transportu niskoemisyjnego

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało umowę na dostawy ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa. Małopolskie miasto od lat konsekwentnie stawia na transport niskoemisyjny, a niedawno zdecydowało się na rozbudowę floty pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Już niebawem na tarnowskie ulice wyjedzie 21 nowych autobusów Scania oraz 2 śmieciarki, zasilane gazem dostarczanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

21.06.2018
Port Gdynia kolejnym partnerem PGNiG w rozwoju rynku LNG nad Bałtykiem

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i Gas-Trading S.A. z GK PGNiG podpisały z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. porozumienie o wykorzystaniu paliwa LNG. Zakłada ono m. in. budowę barki przystosowanej do bunkrowania gazem LNG innych statków. Projekt będzie realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – INNOSHIP.

21.06.2018
PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie”, w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

19.06.2018
Przyszli naukowcy rozpalili „płomień wiedzy”

Podczas uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy zwycięzców II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tytuł Szkoły Roku zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 ze Środy Wielkopolskiej. W wydarzeniu wzięła udział Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.