Aktualności

Drukuj
13.12.2018
PGNiG: kolejna dostawa spotowa amerykańskiego LNG do Świnoujścia

W czwartek 13 grudnia PGNiG SA odbierze w Świnoujściu dostawę gazu skroplonego od Centrica LNG Company Limited. Będzie to trzecia dostawa spotowa sprowadzona w tym roku do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

12.12.2018
Nadchodzi złota era gazu – Grupa PGNiG na szczycie klimatycznym COP24

- Chcemy, aby ci sami klienci, którzy mają dostęp do węgla, mieli dostęp do gazu. Złota era tego surowca jest przed nami – powiedział Piotr Woźniak, Prezes PGNiG, podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

06.12.2018
PGNiG rozpoczyna poszukiwania węglowodorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wygrało przetarg na koncesję – nabycie praw do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów – w emiracie Ras Al Khaimah. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kolejny kraj, w którym doceniono polską spółkę za wiedzę i kompetencje z obszaru upstream. 

04.12.2018
Gaz ziemny poprawi jakość powietrza – PGNiG partnerem szczytu klimatycznego COP24

Zastosowanie gazu ziemnego jako niskoemisyjnego paliwa dla zrównoważonego rozwoju oraz przedstawienie jego zalet w kontekście konieczności realizacji celów Porozumienia paryskiego i poprawy jakości powietrza – to tematy, które poruszy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Spółka została oficjalnym partnerem konferencji i zorganizuje, 10 grudnia na terenie Polskiego Pawilonu, dwie debaty z udziałem międzynarodowych ekspertów.

30.11.2018
Oświadczenie Zarządu PGNiG SA w związku z decyzją inwestycyjną dla Baltic Pipe

Zarząd PGNiG SA z satysfakcją przyjął informację o podjęciu decyzji inwestycyjnej w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Jest to kluczowa inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju i realizacji Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG.

26.11.2018
PGNiG zainwestuje w technologie wodorowe

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpoczęło projekt badawczo-rozwojowy ELIZA. Spółka chce w przyszłości wytwarzać wodór z odnawialnych źródeł energii metodą elektrolizy, a następnie zatłaczać go do magazynów gazu. Jest to jeden z perspektywicznych obszarów rozwoju całej Grupy Kapitałowej PGNiG.

21.11.2018
GK PGNiG: stabilny wzrost wyników finansowych po trzech kwartałach 2018 roku

Grupa Kapitałowa PGNiG poprawiła wszystkie główne wskaźniki finansowe – zarówno w ujęciu kwartalnym jak i od początku roku. Po trzech kwartałach przychody ze sprzedaży wyniosły 28,48 mld zł, EBITDA – 5,77 mld zł, a zysk netto – 2,82 mld zł.

08.11.2018
PGNiG: 24-letni kontrakt z Cheniere podpisany – dostawy amerykańskiego LNG do Polski ruszą w 2019 roku

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Cheniere Marketing International LLP podpisały 8 listopada długoterminową umowę na zakup skroplonego gazu ziemnego z USA począwszy od 2019 roku.

23.10.2018
PGNiG przygotowuje plan zagospodarowania kolejnego złoża w Norwegii

Potencjał gazowy złoża Fogelberg szacuje się między 7 a 14 mld m3. Rozpoczęcie jego eksploatacji wpisuje się w plany Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, które zamierza zwiększyć produkcję gazu ziemnego w Norwegii na potrzeby dostarczania go gazociągiem Baltic Pipe do Polski.

19.10.2018
PGNiG buduje nowoczesny żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników

Budowa nowoczesnego żłobka i przedszkola dla dzieci pracowników Grupy Kapitałowej PGNiG wystartowała w październiku 2018 r. Kompleks będzie zlokalizowany w Warszawie, przy ulicy Kasprzaka - na terenie należącym do firmy.