Aktualności

Drukuj
22.06.2018
PGNiG świętuje 50-lecie górnictwa naftowego w Zielonej Górze

Geolodzy, wiertnicy i górnicy naftowi spotkali się w Filharmonii Zielonogórskiej, aby uczcić pół wieku historii górnictwa naftowego na zachodzie Polski. We wsi Zatonie, gdzie w 1968 r. miał miejsce pierwszy odwiert, odsłonięto głowicę eksploatacyjną symbolizującą wydarzenia sprzed lat.

22.06.2018
Sportowcy w Muzeum

W Muzeum Gazownictwa w Warszawie, 20 czerwca, odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB”. PGNiG SA jest partnerem tej inicjatywy.

21.06.2018
PGNiG i Scania wspierają Tarnów w rozwoju transportu niskoemisyjnego

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało umowę na dostawy ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa. Małopolskie miasto od lat konsekwentnie stawia na transport niskoemisyjny, a niedawno zdecydowało się na rozbudowę floty pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Już niebawem na tarnowskie ulice wyjedzie 21 nowych autobusów Scania oraz 2 śmieciarki, zasilane gazem dostarczanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

21.06.2018
Port Gdynia kolejnym partnerem PGNiG w rozwoju rynku LNG nad Bałtykiem

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i Gas-Trading S.A. z GK PGNiG podpisały z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. porozumienie o wykorzystaniu paliwa LNG. Zakłada ono m. in. budowę barki przystosowanej do bunkrowania gazem LNG innych statków. Projekt będzie realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – INNOSHIP.

21.06.2018
PGNiG SA z nagrodą za innowacyjność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie”, w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

19.06.2018
Przyszli naukowcy rozpalili „płomień wiedzy”

Podczas uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy zwycięzców II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy”, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Tytuł Szkoły Roku zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 ze Środy Wielkopolskiej. W wydarzeniu wzięła udział Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

15.06.2018
Największe złoże gazu w Polsce obchodzi 60. Urodziny

Pierwszy odwiert na złożu Przemyśl wykonano w 1958 r.
Wyniki najnowszych prac PGNiG wskazują, że jubilat może mieć przed sobą kolejne dekady wydobycia.

13.06.2018
Rachunek wdzięczności PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dziękuje górnikom strajkującym  w kopalni „Wujek” w grudniu 1981 roku.

06.06.2018
PGNiG i AGH rozwijają nową technologię wierceń

MiniDrill to innowacyjne rozwiązanie, które może zwiększyć wydobycie węglowodorów i  zmniejszyć koszty wierceń. Właśnie zakończyła się I faza projektu.

23.05.2018
Stabilne wyniki GK PGNiG w I kw. 2018, przychody ze sprzedaży o 14% wyższe niż przed rokiem

Obroty Grupy Kapitałowej PGNiG wyniosły w I kwartale br. 13,25 mld zł, a zysk netto osiągnął wartość 1,57 mld zł. Systematycznie maleje udział gazu z kierunku wschodniego w imporcie, który zmniejszył się w ciągu roku z 84 do 78 proc. Dostawy LNG do Polski były wyższe o 31 proc. w porównaniu z I kwartałem 2017 roku.