Dla dzieci w ogrodach Premiera

Z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera odbył się piknik, na którym gościło również PGNiG S.A. Odwiedzały nas setki mieszkańców Warszawy.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotowały wszystkie ministerstwa. PGNiG SA zaprosiło na wydarzenie Ministerstwo Skarbu Państwa. Stoisko przygotowała Centrala Spółki, Oddział w Zielonej Górze i Oddział w Odolanowie.

Opowiadaliśmy m.in. o tym, jak powstała ropa i gaz, prezentowaliśmy minerały i rdzenie. Oprócz tego poruszaliśmy zagadnienia związane z ciśnieniem w złożu i właściwościami ropy naftowej.

Oddział w Odolanowie przygotował doświadczenia związane z helem i ciekłym azotem. Z kolei wśród dzieci duże zainteresowanie budziła miniatura konika pompowego i strój ratownika górniczego. Wiele osób skorzystało też z możliwości dotknięcia ropy naftowej z polskich złóż.

Warto wspomnieć, że podczas pikniku powstało kilka pięknych obrazów namalowanych rękami dzieci, a nasze stoisko z kolorowankami i konkursami dla najmłodszych oblegały tłumy zainteresowanych. Dzieci grały również w grę "Gazuś".