Aktualności

Drukuj

09.12.2011 Wyróżnienie AEGEE dla Fundacji PGNiG

Celem „Gali Przyjaciela Aktywnego Wolontariusza” zorganizowanej przez poznański oddział AEGEE, największej europejskiej organizacji studenckiej, było nagrodzenie osób i firm, które wykazały się największym zainteresowaniem i wsparciem finansowym organizacji pozarządowych.

Wśród wyróżnionych znalazła się nasza Fundacja, wspierająca program „Projektor – Wolontariat Studencki”. To dzięki pomocy Fundacji PGNiG – mówią poznańscy  studenci - możemy korzystać z profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego, robotów LEGO czy kamery cyfrowej. Te nietypowe materiały dydaktyczne pozwalają nam na realizację niekonwencjonalnych projektów, których zadaniem jest pokazanie fascynującej strony nauk ścisłych.

Dzięki przekazanym środkom możemy aktywnie angażować w nie dzieci i młodzież. Fundacja PGNiG jest partnerem strategicznym programu  „Projektor – Wolontariat Studencki” od ponad trzech lat. W tej chwili realizuje autorską kampanię edukacyjną „Młody Nobel”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Powrót