Aktualności

Drukuj

21.12.2015 Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zakończyła występ na Mistrzostwach Świata 2015 w Danii na 4. miejscu

Na lotnisku im. Fryderyka Chopina miało dzisiaj miejsce uroczyste powitanie polskich szczypiornistek przez kibiców. Na ręce reprezentantek podziękowania złożyły także ważne osobistości - Premier Beata Szydło, Minister Sportu Witold Bańka i Prezes PGNiG Piotr Woźniak. Wszyscy troje otrzymali od kapitan reprezentacji Polski Karoliny Kudłacz-Gloc pamiątkowe koszulki z własnymi nazwiskami oraz piłki z podpisami polskich zawodniczek.

Po powitaniu z kibicami odbyła się konferencja prasowa, na której zjawili się dziennikarze oraz telewizja. - Cieszymy się, że tuż obok tych najważniejszych osób niezbędnych dla rozwoju dyscypliny, czyli zawodników i zawodniczek, wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce budujemy sukces piłki ręcznej. Patrząc na rok 2015 możemy śmiało stwierdzić, że był to rok bardzo dobry dla polskiego szczypiorniaka - powiedział Piotr Woźniak. - Dziękujemy za emocje, walkę i serce włożone w grę!

Reprezentacja Polski jako jedyna po raz drugi z rzędu zameldowała się w półfinałach Mistrzostw Świata. Drużyny, które na poprzednim turnieju finałowym stały na podium tym razem znalazły się znacznie niżej. Warto również wspomnieć o jednym wyróżnieniu indywidualnym - Monika Kobylińska znalazła się w gronie najlepszych debiutantek turnieju w Danii.

Polskie Górnictwo i Gazownictwo już od 2010 roku jest dumnym Sponsorem Strategicznym Polskiej Piłki Ręcznej. W styczniu 2016 roku jako National Supplier (Dostawca Narodowy) wpierać będzie rozgrywane w Polsce Mistrzostwa Europy 2016 w piłce ręcznej mężczyzn.

Zespół Prasowy PGNiG SA

Powrót