Aktualności

Drukuj

06.12.2016 Rachunek Wdzięczności PGNiG w Muzeum Powstania Warszawskiego

Od 6 grudnia 2016 roku Powstańcy Warszawscy mogą załatwić formalności związane z projektem Rachunek Wdzięczności PGNiG w nowym punkcie informacyjnym zlokalizowanym w Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach projektu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oferuje wsparcie w wysokości do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz, co w praktyce oznacza, że wielu Powstańców nie zapłaci za gaz wcale.
 

W punkcie informacyjnym będzie można zapoznać się z zasadami i regulaminem korzystania z projektu „Rachunek wdzięczności PGNiG”, a także wyjaśnić wszystkie kwestie związane z płatnościami. Informacja czynna będzie w godzinach: 9.00-16.30, od poniedziałku do piątku. To siódmy punkt na terenie Warszawy, w którym można zgłosić się do udziału w projekcie PGNiG dla Powstańców Warszawskich.

W otwarciu punktu udział wzięli prezes zarządu PGNiG SA Piotr Woźniak, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, prezes zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK prof. Leszek Żukowski, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Muzeum Powstania Warszawskiego podtrzymuje pamięć o bohaterach stolicy. Nie ma lepszego miejsca, by na własne oczy przekonać się o ich bohaterstwie i poznać ich tragiczne losy. Jest nam niezmiernie miło, że także tutaj możemy informować o naszej akcji, która pozwala PGNiG odwdzięczyć się Powstańcom Warszawskim – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG SA podczas otwarcia punktu w muzeum.


 


– Muzeum Powstania Warszawskiego powstało jako miejsce pamięci o Powstańcach Warszawskich. Pamięć ta wyraża się nie tylko w obchodach kolejnych rocznic Muzeum Powstania Warszawskiego powstało jako miejsce pamięci o Powstańcach Warszawskich. Pamięć ta wyraża się nie tylko w obchodach kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego, ale przede wszystkim w różnych formach pomocy Powstańcom. Dlatego też wspieramy każdą akcję mającą na celu poprawę jakości życia naszych bohaterów – podkreślił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
Projekt „Rachunek Wdzięczności PGNiG” jest realizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i stanowi wsparcie dla Powstańców Warszawskich w wysokości do 900 zł rocznie na rachunki za gaz.
 
– Rachunek wdzięczności to niezwykle cenna inicjatywa i cieszę się, że Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych może w niej uczestniczyć. Powstańcy Warszawscy nie szczędzili zdrowia, a nawet i życia, abyśmy mogli żyć w niepodległej Polsce. Cieszę się, że dzięki inicjatywie PGNiG możemy go spłacać również poprzez pomoc materialną. Jesteśmy im to winni, bo oni walczyli o to, aby następne pokolenia żyły w suwerennym państwie. W pokoleniu żołnierzy Powstania Warszawskiego znajdujemy wzorce i nasze współczesne punkty odniesienia - zaznaczył Jan Józef Kasprzyk, pełniący obowiązki Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
 
Pomoc przyznawana będzie od stycznia 2017 r., ale obejmie także wyrównanie za listopad i grudzień 2016r. Od października trwa zbieranie i weryfikacja zgłoszeń chętnych do skorzystania z oferowanego wsparcia.

 

 

 

Powrót