Aktualności

Drukuj

06.12.2017 PGNiG proponuje: brak podwyżki cen gazu od nowego roku

-  PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. złożyło do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wniosek taryfowy o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe.

-  W przypadku zaakceptowania taryfy przez Prezesa URE, nie będzie podwyżki cen gazu dla gospodarstw domowych. Bez zmian pozostaną także stawki opłat abonamentowych.

-  Rachunki za gaz ziemny dla gospodarstw domowych w pierwszym półroczu 2017 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r., spadły średnio o 4,1%.

W przypadku zaakceptowania taryfy przez Prezesa URE, zgodnie ze złożonym 5 grudnia 2017 roku wnioskiem do URE, cena gazu dla blisko 6,5 mln gospodarstw domowych będących klientami PGNIG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. - odbiorców korzystających na co dzień z błękitnego paliwa do przygotowania posiłków, ogrzewania wody i domów - nie zmieni się. Spółka wnioskuje, aby taryfa utrzymująca dotychczasowe ceny i stawki opłat  obowiązywała  w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2018 roku.

W I półroczu 2017 roku w porównaniu do I półrocza 2016 roku, ceny gazu dla gospodarstw domowych będących klientami PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. spadły średnio o 7,7% (licząc wraz z abonamentem). Po uwzględnieniu opłat za dystrybucję gazu (transport gazu gazociągami przez inne podmioty) - które w analogicznym nie uległy zmianie - rachunki za gaz dla gospodarstw domowych, jakie faktycznie płacą Klienci PGNiG Obrót Detaliczny, spadły średnio o 4,1%. Oznacza to, że wskazani odbiorcy korzystający z gazu do przygotowania posiłków i podgrzewania wody średnio zaoszczędzili w 2017 r. w porównaniu do 2016 r.  ok. 56 zł, a odbiorcy ogrzewający domy jednorodzinne około 164 zł.

Ponadto, PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. stale proponuje obecnym i przyszłym Klientom specjalne promocyjne pakiety, dzięki którym przykładowo można liczyć na oszczędności odpowiadające równowartości nawet dwunastomiesięcznego abonamentu (Oferta „Do roku bez abonamentu”), czy też gwarancję stałej ceny energii elektrycznej przez rok w ramach oferty łączonej „Pakiet PiG Prąd i Gaz ”.

- Naszym priorytetem jest proponowanie kompleksowej oferty i długoterminowych zachęt dla wszystkich klientów. Stąd poza wnioskiem taryfowym o utrzymanie cen gazu na niezmienionym poziomie, koncentrujemy się także na promowaniu wśród klientów dodatkowych korzyści, takich jak np. gwarancja stałej ceny energii elektrycznej w ofercie łączonej z gazem, czy oszczędności w wysokości równowartości abonamentu dla kupujących gaz. Warto podkreślić, iż w ostatnich trzech latach ceny gazu wysokometanowego oferowanego gospodarstwom domowym przez PGNiG spadły o ponad jedną piątą  – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. – spółki należącej do GK PGNiG.

Powrót