Aktualności

Drukuj

19.04.2016 PGNiG mecenasem Teatru Telewizji

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Telewizja Polska podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz promowania polskiej kultury wysokiej.

Podpisanie listu intencyjnego między PGNiG a TVP o współpracy, potwierdza wspólne zainteresowanie działaniami na rzecz kreowania i promocji wydarzeń, projektów i zjawisk reprezentujących polską kulturę wysoką, wpisanych w narodową historię. Uroczyste podpisanie listu poprzedziło telewizyjną premierę sztuki „Ludzie i anioły”. Spektakl warszawskiego Teatru Współczesnego został pokazany na żywo 18 kwietnia br. w Teatrze Telewizji TVP1.

Teatr Telewizji to instytucja działająca w ramach Telewizji Polskiej, zajmująca się produkcją i emisją teatralnych przedstawień telewizyjnych. Spektakle Teatru Telewizji emitowane są na antenie TVP1 i TVP Kultura. Część z nich jest realizowana na żywo w studiach TVP w Warszawie. Teatr Telewizji niemal od półwiecza prezentuje widzom najwybitniejsze utwory literatury klasycznej i współczesnej, polskiej oraz światowej, w interpretacji czołówki polskich reżyserów i w wykonaniu najlepszych krajowych aktorów.

Objęcie mecenatem Teatru Telewizji daje szansę zaprezentowania PGNiG jako instytucji dbającej o wizerunek, wyjątkowej, elitarnej, będącej mecenasem sztuki i identyfikującej się z ideą promowania polskiej kultury. To sposób na budowanie świadomości marki wśród najbardziej wymagającej widowni. Dla Telewizji Polskiej mecenat PGNiG, spółki o uznanej marce, cieszącej się wysokim prestiżem i zaufaniem milionów Polaków stanowi cenne i stabilne wsparcie w działaniach na rzecz promocji polskiej kultury, umożliwiające planowanie i realizację długofalowych projektów w tej dziedzinie.

 

Powrót