Aktualności

Drukuj

14.12.2017 Nie będzie podwyżki cen gazu od nowego roku

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zaakceptował wniosek taryfowy złożony przez PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Oznacza to, że dla blisko 6,5 mln gospodarstw domowych rachunki za gaz nie wzrosną. Na tym samym poziomie pozostaną również opłaty abonamentowe. Nowa taryfa będzie obowiązywała od 1 stycznia do 31 marca 2018 roku.

Cieszy nas, że prezes URE zaakceptował nasz ostatni wniosek taryfowy, który nie będzie skutkował podwyżką cen dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. na co dzień korzystających z błękitnego paliwa do przygotowania posiłków, ogrzewania wody i domówpowiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., spółki należącej do GK PGNiG.

To kolejna dobra wiadomość dla gospodarstw domowych – klientów PGNiG OD – ponieważ w 2017 r. w porównaniu do 2016 r. ceny gazu wraz z abonamentem spadły średnio o 3,8% po uwzględnieniu opłat za dystrybucję. Oznacza to, iż korzystający z gazu do przygotowania posiłków i podgrzewania wody zaoszczędzili w 2017 r. w porównaniu do 2016 r. średnio około 50 zł, a odbiorcy ogrzewający domy jednorodzinne około 164 zł. Co więcej, w ostatnich trzech latach ceny gazu wysokometanowego oferowanego gospodarstwom domowym przez PGNiG spadły o ponad jedną piątą.

Ponadto PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. ma w swojej ofercie promocyjne pakiety, dzięki którym klienci mogą liczyć na oszczędności równe nawet dwunastomiesięcznemu abonamentowi (Oferta „Do roku bez abonamentu”) lub roczną gwarancję stałej ceny energii elektrycznej w ramach oferty łączonej „Pakiet PiG – Prąd i Gaz”.

Powrót