Aktualności

Drukuj

03.10.2001 Emisja euroobligacji PGNiG S.A.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., lider na polskim rynku gazu ziemnego, rozpoczyna swoją debiutancką emisję euroobligacji.

1 października 2001 r. wysłane zostały zaproszenia do udziału w pokazach promujących to przedsięwzięcie. Mają się one rozpocząć się 8 października br. Prezentacje dla inwestorów zostały zaplanowane w największych centrach finansowych w Europie, m.in. w Londynie, Frankfurcie, Paryżu, Mediolanie, Wiedniu, Monachium i Amsterdamie.

Agencje ratingowe Moody's i Standard & Poor's potwierdziły pozytywne ratingi dla PGNiG S.A. (BBB i Baa3) i wydały taką samą ocenę ratingową dla zaplanowanej emisji obligacji. Standard & Poor's zwrócił uwagę na strategiczne znaczenie PGNiG S.A. dla polskiej gospodarki. Rating agencji Moody's koncentrował się na naszych silnych stronach i szansach rozwoju firmy.
Spodziewamy się, iż nasze prezentacje zostaną pozytywnie przyjęte przez potencjalnych inwestorów. Biorąc pod uwagę obecną niepewność na rynkach finansowych zdecydowaliśmy się spotkać z inwestorami i osobiście przedstawić im naszą firmę. Pozwoli to nam uważnie wysłuchać opinii instytucji i osób zainteresowanych kupnem obligacji, dać im czas na podjęcie decyzji, a nam jeszcze lepiej dostosować naszą ofertę do ich wymagań.

Powrót