Drukuj

29.06.2007 Do 16 lipca należy złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu prowadzonym w trybie negocjacji z ogłoszeniem na projekt budowy Terminalu LNG w Świnoujściu

22 czerwca Spółka Polskie LNG reprezentowana przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ogłosiła przetarg na wykonanie „Dokumentacji projektowej procesowej oraz architektoniczno-budowlanej, wymaganej prawem budowlanym do uzyskania wszystkich wymaganych pozwoleń wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania pn. Terminal regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu”.

Zamówienie obejmuje opracowanie niezbędnej do realizacji tego zadania dokumentacji w postaci rysunków, obliczeń, symulacji procesowych, specyfikacji materiałowych, arkuszy danych, kosztorysów, procedur, dokonanie uzgodnień itp. nieodzownych do przygotowania projektu wykonawczego – zgodnie z przepisami prawa polskiego.


Dokumentacja powinna uwzględniać, iż zakładana wydajność wysyłkowa terminalu wynosić będzie netto 5,0 mld nm3 na rok z możliwością rozbudowy do netto 7,5 mld nm3 na rok gazu ziemnego o wartości opałowej odpowiadającej GZ-50.

Zadaniem wykonawców będzie zaprojektowanie terminalu gazu skroplonego LNG wyposażonego m.in. w kompletne instalacje rozładunku i regazyfikacji,  gospodarki oparami oraz w instalacje rurociągowe wewnętrzne, centralną sterownię zapewniającą prowadzenie i kontrolę procesów technologicznych i transmisję danych z terminalu i do terminalu.
Wykonawcy musza przewidzieć także wszystkie niezbędne systemy zabezpieczenia, nadzoru i sterowania procesem, w tym system ESD (awaryjny system wyłączenia), a także niezbędną infrastrukturę towarzyszącą i budynki, pompownię p.poż wraz ze zbiornikiem wody i siecią wody przeciwpożarowej, drogi, parkingi, oznakowania pionowe i poziome, ogrodzenie terenu oraz wszelkie niezbędne instalacje elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne.
 
Projekt należy  opatrzyć wizualizacją w technice 3D, przeprowadzić wycenę kosztów operacyjnych terminala (OPEX) oraz wycenę nakładów inwestycyjnych (CAPEX).


Zamówienie obejmuje także aktualizację przekazanych wykonawcy materiałów technicznych (pomiarów geodezyjnych, badań geotechnicznych itp.) oraz sporządzenie wszelkich innych materiałów – w zakresie niezbędnym do projektowania i do przeprowadzenia postępowania administracyjnego, aż do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę włącznie.

Wybrany wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie części technicznej do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na wybór Generalnego Realizatora Inwestycji.  Będzie także wykonywał nadzór autorski podczas budowy terminalu.

 Kryteriami oceny  złożonych ofert  są cena za wykonanie zamówienia  oraz oferowany  termin realizacji zamówienia, przy czym pożądany czas realizacji zamówienia ustalono na 8  miesięcy - licząc od daty udzielenia zamówienia.

Ogłoszenie przetargowe ukazało się na stronie internetowej PGNiG pod adresem:
 http://www.przetargi.pgnig.pl/
 oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego,
 a także w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 2007/S 118-145365 z dn. 22.06.2007r.

Osobą udzielającą wszelkich informacji o przetargu jest Jarosław Jaczyński,
tel. (22) 589 48 46, fax. (22) 589 40 00, e-mail: jaroslaw.jaczynski@pgnig.pl,
Warszawa 01-224, ul. Kasprzaka 25
Powrót