Drukuj

02.12.2011 CSRowa edukacja w Muzeum Gazownictwa

4 listopada w Muzeum Gazownictwa przy ul. Kasprzaka spędziła dzień 20-osobowa grupa młodych ludzi, którzy zdecydowali się wziąć udział w 8. edycji programu Ligii Odpowiedzialnego Biznesu.

LOB (skrót od Ligii Odpowiedzialnego Biznesu) to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którego PGNiG jest członkiem. Program ma za zadanie długofalowo wpływać na budowę nowej kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa Ambasadorów i Ambasadorek CSR działających w lokalnym środowisku oraz organizacje realizujące projekty promujące CSR.

Obrazek       Obrazek 


Aby osiągnąć zamierzony efekt, program LOB promuje odpowiedzialność jako standard funkcjonowania w biznesie i w życiu, edukuje na temat odpowiedzialnych praktyk firm starając się budować sprzyjający klimat społeczny wobec odpowiedzialnego biznesu.
PGNiG zdecydowało się wspierać edukację młodych ludzi w tym obszarze z bardzo prostych powodów: ci młodzi ludzie za kilka lat wejdą na rynek pracy i to oni będą określać standardy pracy, zarządzania, będą kształtować nasze otoczenie społeczne i biznesowe.
W ramach programu, który zdaniem młodych inspiruje i wspomaga ich rozwój, odbywa się najpierw rekrutacja Ambasadorów/ek CSR z całej Polski, a następnie ich spotkania. Po powrocie do swoich codziennych obowiązków, studenci realizują wymyślone przez siebie działania CSRowe, biorą udział w organizowanych „CSR Day” – dniach CSRu – szkoleniach z odpowiedzialnego biznesu w całej Polsce.

Obrazek        Obrazek 


Podczas spotkania w muzeum, oprócz szkolenia poświęconego CSR, młodzież wysłuchała także krótkich wystąpień nt. działania PGNiG w różnych obszarach przedstawionych przez Grzegorza Sojskiego, Dyrektora Biura Ochrony Środowiska, Martę Cydejko, Dyrektor Biura Kadr i Szkoleń, Annę Dłużniewską, Dyrektor Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza oraz Marzenę Strzelczak, Pełnomocnika ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu. Padło wiele dociekliwych pytań i ciekawych uwag. Jednym z punktów programu była tez krótka wizyta w samym Muzeum Gazownictwa, gdzie Zygmunt Marszałek zajął młodych opowieściami o początkach gazownictwa.
Według wyników ankiet wypełnionych przez uczestników po spotkaniu, spełniło ono oczekiwania i chętnie pojawią się w PGNiG jeszcze nie raz.

 Obrazek        Obrazek

Powrót