Aktualności

Drukuj

03.12.2009 Centralna Barbórka PGNiG

2 grudnia 2009 r. w Pile odbyły się główne uroczystości Obchodów Dnia Górnika. Są one związane z celebrowaniem dnia świętej Barbary, patronki górników. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele firm górnictwa naftowego i gazownictwa, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli rządu, parlamentu oraz władz samorządowych.

Tradycyjnie, w miejscu, w którym odbywa się Barbórka Centralna, PGNiG SA stara się ufundować dar dla lokalnej społeczności. Dzięki otrzymanym w tym roku środkom Szpital im. S. Staszica w Pile zakupi najbardziej zaawansowany technologicznie system do chirurgii przedniego i tylnego odcinka oka (fakoemulsyfikator).

Głównymi organizatorami uroczystości byli oprócz PGNiG SA, Poszukiwania Nafty i Gazu "NAFTA" w Pile oraz Geofizyka Toruń. Spółka PNiG „NAFTA” została założona w 1956 r., w celu prowadzenia prac poszukiwawczych i eksploatacyjnych ropy naftowej i gazu ziemnego. Posiada ona ponad 40 lat tradycji oraz duże doświadczenie. Wysoko wykwalifikowana kadra techniczna zdobywała doświadczenie w wierceniach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Geofizyka Toruń od 40 lat świadczy szeroki zakres profesjonalnych, innowacyjnych oraz zintegrowanych usług geofizycznych, głównie na potrzeby poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego. Działalność Spółki obejmuje realizację zadań w sposób, który gwarantuje satysfakcję klientów oraz poszanowanie środowiska naturalnego.


Zespół Rzecznika Prasowego PGNiG SA

Powrót