Aktualności

Drukuj
17.05.2019
GK PGNiG: ponad miliard zysku netto w pierwszym kwartale 2019 roku

W pierwszych trzech miesiącach roku Grupa Kapitałowa PGNiG zwiększyła przychody do 14,34 mld zł. Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł 2,16 mld zł, a EBIT 1,38 mld zł. Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 1,06 mld zł.

10.05.2019
PGNiG rozpoczęło dostawy paliwa LNG do Zajezdni Ostrobramska

Pierwsze dostawy skroplonego gazu ziemnego LNG trafiły do warszawskiej Zajezdni Ostrobramska. To efekt umowy na dostawy tego paliwa do 35 ekologicznych autobusów gazowych, którą 17 kwietnia br. zawarły PGNiG Obrót Detaliczny z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie.  

07.05.2019
Terminal Port Arthur z zezwoleniem na eksport LNG poza strefę FTA

Departament Energii USA udzielił zgody na eksport LNG poza strefę FTA dla terminalu Port Arthur LNG, którego uruchomienie planowane jest w 2023 roku. Ładunki skroplonego gazu ziemnego z tego terminalu odbierać będzie m.in. PGNiG.

25.04.2019
Ruszył nabór do IV edycji programu stażowego Energia dla Przyszłości

Ministerstwo Energii, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, PKN Orlen SA, Polska Grupa Energetyczna SA oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA zapraszają studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych do udziału w IV edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”.

24.04.2019
Zgoda na budowę terminalu Port Arthur LNG

Zarząd PGNiG SA z zadowoleniem przyjął informację o wydaniu zgody przez amerykańską Federalną Komisję Regulacji Energetyki (FERC) na budowę terminalu skraplającego Port Arthur w Jefferson County w stanie Teksas nad Zatoką Meksykańską, który ma zacząć działać w 2023 roku.

17.04.2019
PGNiG Termika: budowa nowego bloku EC Żerań na półmetku

Najnowocześniejsza jednostka gazowo-parowa w Polsce już w przyszłym roku ogrzeje mieszkańców Warszawy. Dzięki niej EC Żerań będzie mógł produkować 4 TWh energii elektrycznej i 1,9 TWh energii cieplnej. 

03.04.2019
PGNiG uruchomiło w Gilowicach blok energetyczny zasilany metanem z pokładów węgla

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podłączyło do sieci generator prądotwórczy o mocy nominalnej 0,9 MW. Jednostka jest zasilana gazem pozyskanym w ramach doświadczalnego wydobycia metanu z pokładów węgla, które Spółka prowadzi na Górnym Śląsku.

01.04.2019
PGNiG zakupiło kolejny ładunek typu spot amerykańskiego LNG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje odbiór najbliższej dostawy 3 kwietnia 2019 roku w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

29.03.2019
PGNiG na obradach Grupy Ekspertów UNECE ds. Gazu

Łukasz Kroplewski, Wiceprezes PGNiG ds. Rozwoju, wziął udział spotkaniu Grupy Ekspertów UNECE ds. Gazu. Jednym z tematów rozmów były działania branży gazowej zmierzające do redukcji emisji metanu.

26.03.2019
PGNiG wynajmie platformę do wierceń na Morzu Norweskim

Spółki PGNiG Upstream Norway i Aker BP podpisały umowę na wynajem półzanurzalnej platformy wiertniczej. Jesienią rozpocznie się wiercenie otworu poszukiwawczego na prospekcie Shrek w obrębie koncesji PL838. Dla Grupy PGNiG będzie to pierwszy otwór realizowany w roli operatora na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.