Aktualności

Drukuj
20.03.2019
Do Świnoujścia płynie już czwarta w tym roku dostawa LNG typu spot

Skroplony gaz przypłynie do Polski z Norwegii 21 marca 2019 roku. To dwunasta dostawa typu spot do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu od rozpoczęcia jego działalności.

19.03.2019
LOTOS i PGNiG: pierwsze komercyjne bunkrowanie statków w polskich portach morskich skroplonym gazem ziemnym LNG

Grupa LOTOS i PGNiG zrealizowały między 13 a 18 marca 2019 r. dwa komercyjne bunkrowania statków morskich skroplonym gazem ziemnym LNG. To pierwsze takie operacje przeprowadzone w portach morskich w Gdańsku i Gdyni. Firmy kontynuują współpracę w tym obszarze - wzmocni ona konkurencyjność polskich portów i spopularyzuje ekologiczne paliwo LNG na Bałtyku.

18.03.2019
Wyjaśnienia PGNiG SA w związku z toczącym się postępowaniem antymonopolowym

W związku z rozpoczętym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 11 marca 2019 roku postępowaniem w sprawie zawarcia w 2014 roku porozumienia dotyczącego rynku ciepła w Warszawie PGNiG SA wyjaśnia, że zawiadomienie o podejrzeniu nieprawidłowości wynikających z porozumienia PGNiG Termika SA złożyła w UOKiK na początku czerwca 2017 roku.

14.03.2019
GK PGNiG: stabilny wzrost wyników finansowych w 2018 roku mimo gwałtownych wahań na rynkach energii

Zysk netto Grupy Kapitałowej PGNiG w 2018 roku wyniósł 3,2 mld zł i zwiększył się o 10 proc. Wynik EBITDA wyniósł 7,1 mld zł i jest o 8 proc. lepszy niż rok wcześniej. EBIT poprawił się o 12 proc. i wyniósł prawie 4,4 mld zł. Przychody Grupy wzrosły rok do roku o 16 proc. do poziomu 41,23 mld zł.

12.03.2019
Postępowanie UOKiK w sprawie porozumienia Veolia - PGNiG Termika zawartego w 2014 r.

11 marca 2019 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o postępowaniu w sprawie zawarcia w 2014 roku porozumienia, które mogło polegać na uzgadnianiu cen energii cieplnej, podziale rynku energii cieplnej i uzgadnianiu warunków składanych ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia na sprzedaż i dostawę energii cieplnej.

07.03.2019
„Cyfrowe złoże” zwiększy efektywność wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo opracowało Zintegrowany System Zarządzania Złożem, który zoptymalizuje działalność wydobywczą Spółki. Oprócz poprawy wyników operacyjnych i finansowych w kraju, nowe narzędzie będzie wspierać ekspansję PGNiG na rynkach zagranicznych.

04.03.2019
PGNiG z piłką ręczną na kolejne lata

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA pozostanie sponsorem tytularnym ligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn w Polsce. W ramach umowy zawartej z Superliga Sp. z o.o. liga będzie nadal nosić nazwę PGNiG Superliga, a znak sponsora będzie eksponowany m.in. w logo rozgrywek, na strojach zawodników i bandach reklamowych w halach. Sponsor zaangażuje się również w projekt utworzenia w Polsce zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. Umowa została zawarta do 2023 roku.

01.03.2019
Oświadczenie PGNiG ws. decyzji rządów Polski i Litwy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA z zadowoleniem przyjmuje ogłoszone w dniach 27 i 28 lutego 2019 r. decyzje Rządów Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Litwy. Rządy obu państw zdecydowały o przystąpieniu po stronie PGNiG SA do postępowania sądowego zainicjowanego przez Spółkę skargą na decyzję Komisji Europejskiej o zawarciu ugody między Komisją Europejską a Gazprom, kończącej postępowanie w sprawie podejrzenia nadużywania pozycji dominującej przez Gazprom na rynku ośmiu krajów Unii Europejskiej (sprawa AT.39816).

01.03.2019
Nagroda Forum Zmieniamy Polski Przemysł dla PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zostało wyróżnione tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”. Nagroda od redakcji magazynu „Nowy Przemysł” oraz portalu WNP.pl przyznana została wspólnie dla PGNiG i Gaz-System za „negocjacyjną skuteczność i kluczową rolę obu wielkich firm we wcielaniu w życie koncepcji polskiej gazowej niezależności”.

27.02.2019
PGNiG i PGG rozpoczynają współpracę w ramach projektu Geo-Metan

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Polska Grupa Górnicza podpisały umowę w sprawie przedeksploatacyjnego ujęcia metanu z pokładów węgla kamiennego. Prace będą prowadzone na terenie KWK Ruda Ruch Bielszowice.