Aktualności

Drukuj
12.07.2019
PGNiG kupiło kolejne udziały w złożu na Morzu Północnym

PGNiG Upstream Norway nabyło 20 proc. udziałów w złożu Duva na koncesjach PL636 i PL636B od firmy Wellesley Petroleum. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na przełomie 2020 i 2021 roku. 

10.07.2019
PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe

Pożyczka BOŚ Banku „Pełnym Oddechem” skierowana jest do osób zainteresowanych wymianą systemu ogrzewania na ekologiczny, zasilany gazem ziemnym. Po programie dopłat do instalacji nowoczesnych kotłów gazowych to kolejne działanie PGNiG, które wspiera odbiorców modernizujących systemy grzewcze.

10.07.2019
PGNiG i Fundacja Startup Hub Poland rozpoczęły drugą rundę rządowego programu Poland Prize

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Startup Hub Poland zaprosiły do Polski kolejną grupę zagranicznych startupów oferujących innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw z branży energetycznej. Na najlepszych czeka wsparcie finansowe i możliwość wdrożenia swoich projektów w Polsce. PGNiG jest strategicznym partnerem projektu.

09.07.2019
Ponowienie oferty zakupu akcji Spółki PGNiG Gazoprojekt SA
Zarząd spółki PGNiG SA złożył akcjonariuszom mniejszościowym PGNiG Gazoprojekt SA ponowną ofertę nabycia posiadanych przez nich akcji
08.07.2019
PGNiG rozpoczął kolejny odwiert eksploatacyjny w Pakistanie

Rizq-3 to już trzeci odwiert na złożu Rizq realizowany przez Spółkę. Wydobycie gazu ziemnego w Pakistanie przez PGNiG SA rośnie z roku na rok.

27.06.2019
Znamy laureatów I rundy programu Startup Hub: Poland Prize

Rozstrzygnięta została pierwsza runda akceleracyjna, koordynowanego przed Fundację Startup Hub Poland i wspieranego przez PGNiG, rządowego programu dla startupów - Poland Prize. Zwycięzcą został Spottitt, firma pochodząca z Wielkiej Brytanii i tworząca system analizujący zdjęcia satelitarne ziemi do optymalnego pozycjonowania, m.in. elektrowni czerpiących energię z odnawialnych źródeł energii.

27.06.2019
Informacja dla Klientów PGNiG Obrót Detaliczny
Komunikat o procesie zmiany cen energii elektrycznej w 2019 roku
27.06.2019
Oświadczenie PGNiG Obrót Detaliczny

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kolejne sygnały o przejawach nieuczciwych praktyk stosowanych przez naszą konkurencję. Osoby podszywające się pod pracowników PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. odwiedzają naszych Klientów w domach, podając się za naszych przedstawicieli i wymuszają na klientach podpisanie rzekomo nowych bądź aktualizacje umów na dostawę gazu i energii elektrycznej, wskazując przy tym na rzekome znaczące podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w przyszłości.

26.06.2019
Moody’s podniósł rating PGNiG do Baa2 z perspektywą stabilną

Agencja ratingowa Moody’s uzasadniła swoją decyzję silną kondycją finansową PGNiG, którą Spółka będzie w stanie utrzymać przy realizacji znaczącego programu inwestycyjnego oraz spadających cen gazu.

19.06.2019
Grupa PGNiG liderem innowacji w obszarze poszukiwań ropy naftowej i gazu ziemnego

Geofizyka Toruń SA z Grupy Kapitałowej PGNiG jako pierwsza w Europie wdrożyła nowe technologie pozyskiwania danych sejsmicznych w poszukiwaniu złóż węglowodorów. Zamiast dotychczas stosowanych kablowych sieci geofonów – wykorzystuje ultralekkie bezprzewodowe czujniki nodalne. Małe gabaryty i waga czujników pozwalają prowadzić badania w harmonii ze środowiskiem naturalnym i otoczeniem społecznym.