Aktualności

Drukuj
20.12.2018
Norweska spółka PGNiG bliżej wiercenia pierwszego otworu poszukiwawczego jako operator koncesji

PGNiG Upstream Norway AS wykonało szczegółowe zdjęcie sejsmiczne 2D, które pozwoli wytypować miejsce wykonania odwiertu na prospekcie poszukiwawczym Shrek na koncesji PL838. Będzie to pierwszy otwór, jaki Grupa PGNiG zrealizuje jako operator na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

19.12.2018
PGNiG: kolejny wieloletni kontrakt na LNG z USA podpisany

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz amerykańska firma Port Arthur LNG, spółka zależna Sempra Energy, podpisały 20-letnią umowę zakupu i sprzedaży skroplonego gazu ziemnego.

19.12.2018
PGNiG skorzysta z innowacyjnych pomysłów studentów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podsumowało czwartą edycję konkursu „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”. Wśród nagrodzonych są studenci Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Gdańskiej.

17.12.2018
PGNiG z ostateczną zgodą na objęcie udziałów w złożu Tommeliten Alpha

Norweskie Ministerstwo Ropy i Energii wydało zgodę na objęcie przez PGNiG Upstream Norway AS ponad 42 proc. udziałów w złożu Tommeliten Alpha. Dzięki transakcji Grupa Kapitałowa PGNiG zwiększy wydobycie na Norweskim Szelfie Kontynentalnym o 0,5 mld m3 rocznie.

13.12.2018
PGNiG nieprzerwanie już dwunasty raz będzie notowane w RESPECT Index

Od początku istnienia indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest w elitarnej grupie podmiotów notowanych w ramach RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

13.12.2018
PGNiG: kolejna dostawa spotowa amerykańskiego LNG do Świnoujścia

W czwartek 13 grudnia PGNiG SA odbierze w Świnoujściu dostawę gazu skroplonego od Centrica LNG Company Limited. Będzie to trzecia dostawa spotowa sprowadzona w tym roku do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

12.12.2018
Nadchodzi złota era gazu – Grupa PGNiG na szczycie klimatycznym COP24

- Chcemy, aby ci sami klienci, którzy mają dostęp do węgla, mieli dostęp do gazu. Złota era tego surowca jest przed nami – powiedział Piotr Woźniak, Prezes PGNiG, podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

06.12.2018
PGNiG rozpoczyna poszukiwania węglowodorów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wygrało przetarg na koncesję – nabycie praw do poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów – w emiracie Ras Al Khaimah. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kolejny kraj, w którym doceniono polską spółkę za wiedzę i kompetencje z obszaru upstream. 

04.12.2018
Gaz ziemny poprawi jakość powietrza – PGNiG partnerem szczytu klimatycznego COP24

Zastosowanie gazu ziemnego jako niskoemisyjnego paliwa dla zrównoważonego rozwoju oraz przedstawienie jego zalet w kontekście konieczności realizacji celów Porozumienia paryskiego i poprawy jakości powietrza – to tematy, które poruszy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Spółka została oficjalnym partnerem konferencji i zorganizuje, 10 grudnia na terenie Polskiego Pawilonu, dwie debaty z udziałem międzynarodowych ekspertów.

30.11.2018
Oświadczenie Zarządu PGNiG SA w związku z decyzją inwestycyjną dla Baltic Pipe

Zarząd PGNiG SA z satysfakcją przyjął informację o podjęciu decyzji inwestycyjnej w sprawie budowy gazociągu Baltic Pipe. Jest to kluczowa inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju i realizacji Strategii Grupy Kapitałowej PGNiG.