Aktualności

Drukuj
05.12.2016
PGNiG: 14 zarzutów wobec Komisji Europejskiej w sprawie OPAL
PGNiG stawia Komisji Europejskiej 14 zarzutów ws. gazociągu OPAL i kieruje sprawę w trybie pilnym do Trybunału Sprawiedliwości UE.
27.11.2016
Wydarzenia w Pakistanie
Informacje na temat uprowadzenia pracowników pakistańskiego podwykonawcy spółki Geofizyka Kraków SA.
23.11.2016
Grupa PGNiG szuka startupów do akceleracji

Nawet 200 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać startupy, które wezmą udział w programie akceleracyjnym z udziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Akcelerator MIT Enterprise Forum znalazł się wśród 10 nagrodzonych przez PARP w ramach rządowego programu Start In Poland. Startupy zainteresowane udziałem w pierwszej rundzie akceleracji mają czas na zgłoszenie do 7 grudnia 2016 r.

22.11.2016
Większe dostawy gazu ze złóż krajowych – PGNiG podpisało umowę z Rawicz Energy z Grupy Palomar Natural Resources

To pierwsza tak duża umowa, w ramach której Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA będzie w kraju kupować gaz zaazotowany od międzynarodowej firmy. Należąca do Grupy Kapitałowej Palomar spółka Rawicz Energy dostarczy z wielkopolskiego złoża nawet 160 mln m³ surowca rocznie.

21.11.2016
PGNiG dwukrotnie zwiększa wydobycie gazu w Pakistanie
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ze złoża Rizq oraz wiercenie kolejnego otworu na złożu Rehman. Produkcja gazu w Pakistanie przekroczyła już 0,5 mln m³ na dobę.
21.11.2016
PGNiG ogłasza wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe

Szczelinowanie hydrauliczne, zasobność złóż gazu ziemnego i wykorzystanie nowoczesnych technologii w wydobyciu surowców – to tylko niektóre z tematów dominujących w pierwszej edycji konkursu „Niewyczerpane złoża informacji – najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”.

21.11.2016
„Pogoń dla Pogoni” – wspólna historia i sport połączyły Siedlce i Lwów

Budowa i umacnianie wspólnotowych relacji, edukacja patriotyczna młodzieży oraz rozwój sportu to główne cele innowacyjnego projektu społecznej odpowiedzialności biznesu „Pogoń dla Pogoni”. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego. W ramach programu kluby piłkarskie Pogoń Siedlce i Pogoń Lwów, a także społeczności obu miast rozpoczną stałą współpracę na rzecz historycznej oraz sportowej edukacji dzieci i młodzieży.

18.11.2016
PGNiG na Kongresie 590
W Rzeszowie po raz pierwszy odbyło się forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Kongres wziął swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy. Wydarzenie odbyło się 17 i 18 listopada 2016 r. Członkowie zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA wzięli udział w panelach dyskusyjnych.
16.11.2016
Nowa inwestycja PGNiG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ogłosiło konkurs na zaprojektowanie kompleksu biurowego dla spółek ze swojej Grupy Kapitałowej. Nowoczesny budynek ma stanąć na należącym do PGNiG terenie na warszawskiej Woli. Będą w nim ulokowane spółki z grupy kapitałowej PGNiG, które obecnie wynajmują powierzchnię biurową w różnych miejscach stolicy.
16.11.2016
Prezes Janusz Kowalski uczestniczył w obradach Kongresu Energetycznego
W środę, 16 listopada 2016 r., w Warszawie odbył się kongres energetyczny „Energia 2030 – Opcje strategiczne”. W imprezie uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz najważniejszych spółek polskich sektora energetycznego. Jednym z partnerów kongresu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Spółkę podczas obrad reprezentował wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Janusz Kowalski.