Aktualności

Drukuj
17.11.2005
Oświadczenie Marka Kossowskiego, Prezesa Zarządu PGNiG SA
Pragnę poinformować, że na posiedzeniu w dniu 16 listopada br. poinformowałem Zarząd o podjęciu decyzji o rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji z dniem 1 stycznia 2006 r. W dniu 17 listopada br. przekazałem odpowiednie dokumenty Przewodniczącemu Rady Nadzorczej PGNiG S.A. i Ministrowi Skarbu Państwa.
08.11.2005
PGNiG SA rozmawia z klientami w sprawie zmiany warunków sprzedaży gazu ziemnego.
W październiku br. PGNiG S.A. zwróciło się do swoich trzydziestu największych klientów z propozycją zmiany warunków sprzedaży gazu.  Dla kilku klientów, w szczególności z Sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej czy z sektora energetyki, jest to ciąg dalszy rozmów rozpoczętych już rok temu i zawieszonych z uwagi na zmianę ustawy Prawo Energetyczne oraz proces wydzielania OGP Gaz-System Sp. z o.o.
08.11.2005
Możliwości dostaw gazu ziemnego drogą morską
W dniu 7 listopada 2005 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządów PGNiG i francuskiej firmy gazowniczej Gaz de France (GdF). Celem spotkania było ustalenie działań w zakresie dalszej współpracy dotyczącej dostaw do Polski skroplonego gazu ziemnego (LNG ) i budowy terminala LNG na polskim wybrzeżu.
03.11.2005
Otwarcie pierwszej w Polsce modułowej stacji gazowej
W dniu 3 listopada 2005 roku we Wrześni została oddana do użytkowania pierwsza w Polsce stacja gazowa wybudowana w systemie modułowym. Dzięki tej technologii możliwe będzie szybsze i tańsze dostosowanie systemu do przesyłu zwiększających się ilości gazu.
27.10.2005
Nowi członkowie w Radzie Nadzorczej PGNiG SA
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG na posiedzeniu w dniu 27 października 2005 roku powołało w skład Rady Nadzorczej przedstawicieli wybranych przez pracowników PGNiG S.A.
21.10.2005
Agencja ratingowa Moody’s Investor Services podniosła rating dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa
Renomowana agencja ratingowa Moody’s Investor Services poinformowała w komunikacie z dnia 20 października o podniesieniu do Baa1 z Baa3 ratingu niezabezpieczonego z pierwszeństwem wykupu dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
11.10.2005
Elementy strategii Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. na lata 2005-2008 odnoszące się do procesu inwestycji w zakresie wzrostu wydobycia gazu.
Jednym z istotnych elementów kształtujących konkurencyjność Spółki w obrocie gazem jest koszt jego pozyskania. Głównym źródłem pokrycia zapotrzebowania na gaz w Polsce są dostawy gazu z importu uzupełnione źródłami krajowymi, które dostarczają ok. 30% rocznego zużycia.
06.10.2005
Informacja o przetargu na wykonanie studium wykonalności importu LNG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie informuje, że w wyniku dotychczas przeprowadznych prac i analiz została podjęta decyzja o dalszym zaangażowaniu w przygotowania do inwestycji w terminal skroplonego gazu LNG w Polsce.
23.09.2005
Debiut giełdowy PGNiG SA
23 września 2005 r. PGNiG SA zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.