Aktualności

Drukuj
23.06.2004
Autobusy na gaz ziemny na Śląsku

2 czerwca 2004 r. został podpisany List Intencyjny pomiędzy Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach a jedną ze spółek dystrybucyjnych z Grupy Kapitałowej PGNiG SA - Górnośląską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu.
22.06.2004
Autobusy na gaz ziemny na Pomorzu

Dzisiaj w Gdańsku zostało podpisane Porozumienie o Współpracy pomiędzy Pomorską Komunikacją Samochodową Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie a jedną ze spółek dystrybucyjnych z Grupy Kapitałowej PGNiG SA - Pomorską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.
18.06.2004
Spotkanie PGNiG SA i DONG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami duńskiej firmy gazowniczej DONG dotyczące wzajemnej współpracy obu firm.
09.06.2004
Gaz ziemny jako paliwo do pojazdów
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.) podczas Międzynarodowych Targów Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych, które odbędą się w Poznaniu w dniach 14-17.06.2004 r. oprócz swojego podstawowego produktu – gazu ziemnego - zaprezentuje technologię sprężonego gazu ziemnego wykorzystywanego do napędzania pojazdów.
12.05.2004
Porozumienie PGNiG S.A. i Zakładów Azotowych PUŁAWY
12 maja 2004r. w Warszawie zostało podpisane porozumienie o spłacie zadłużenia Zakładów Azotowych Puławy wobec Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.
29.04.2004
PGNiG i NAK Naftogaz Ukrainy podpisały memorandum o budowie gazociągu Ustiług-Hrubieszów
We środę w Krakowie przedstawiciele NAK Naftogaz Ukrainy i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo S.A. przeprowadzili rozmowy na temat rozszerzenia dwustronnej współpracy.
06.04.2004
PGNiG wdraża aplikacje biznesowe SAP
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., największy w Polsce dostawca gazu ziemnego i SAP Polska Sp. z o.o. podpisały umowę na wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania opartego na platformie informatycznej mySAP Business Suite.
02.04.2004
PGNiG na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym w Kijowie odbyły się rozmowy przedstawicieli PGNiG S.A. i ukraińskiego NAK Naftogaz.
01.04.2004
PGNiG SA i STATOIL rozmawiają na temat CNG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu wczorajszym odbyło się w Warszawie kolejne robocze spotkanie przedstawicieli PGNiG S.A. i norweskiej firmy Statoil. Spotkanie było kontynuacją rozmów na temat projektu dotyczącego możliwości dostaw statkami sprężonego gazu ziemnego do Polski (CNG).
01.04.2004
Spotkanie Grupy Roboczej w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Polski
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że w dniu dzisiejszym w Berlinie odbyło się spotkanie Grupy Roboczej powołanej do opracowania programu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu do Polski. W skład Grupy wchodzą przedstawiciele firm EuRoPol Gaz, Gazprom, Gazeksport, PGNiG oraz firmy Wingas, która jest operatorem tłoczni w Mallnow na granicy polsko – niemieckiej. Tłocznia ta mogłaby pełnić istotną techniczną rolę w dostawach gazu z Niemiec do Polski w sytuacjach kryzysowych.