Aktualności

Drukuj
19.12.2003
Rating Standard and Poor's dla PGNiG SA
15 grudnia 2003 roku agencja ratingowa Standard & Poor's poinformowała o usunięciu z listy obserwacyjnej długoterminowego ratingu PGNiG S.A. Jednocześnie agencja podtrzymała długoterminowy rating BBB dla firmy oraz utrzymała jego stabilną perspektywę.
15.12.2003
Umowa o kredyt terminowy
Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. informuje, że w dniu 12 grudnia br. została podpisana Umowa o Kredyt Terminowy w wysokości 600.000.000 EUR zorganizowany dla Spółki przez konsorcjum banków w składzie:
02.12.2003
Komunikat
PGNiG S.A. informuje, że w wyniku przeprowadzonych rozmów i konsultacji z norweską firmą STATOIL, obie strony uznały, że będą dalej współpracować w zakresie uzgodnienia realnych wielkości dostaw gazu z Norwegii do Polski. Planuje się, że dostawy te będą realizowane przez nowe lub istniejące gazociągi przesyłowe. W tym celu strony prowadzą rozmowy i zamierzają podpisać stosowne porozumienie.
02.12.2003
Umowa sprzedaży gazu ziemnego dla hut miedzi
W dniu 1 grudnia 2003 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Energetyka Sp. z o.o. podpisały 20-letnie umowy na dostawy łącznie ok. 10,0 mld m3 gazu, który ma być paliwem do planowanych nowoczesnych elektrociepłowni w Polkowicach i Huty Miedzi Głogów, produkujących energię elektryczną i ciepło na potrzeby KGHM.
17.11.2003
Przetarg na doradcę Zarządu PGNiG S.A. ds. prywatyzacji spółki
Do PGNiG S.A. wpłynęło 11 ofert w przetargu ogłoszonym przez spółkę w dniu 14 października 2003 r. na wybór doradcy Zarządu ds. prywatyzacji spółki.
03.11.2003
Komunikat PGNiG S.A. w sprawie artykułów we "Wprost" opublikowanych 3.11.2003 r.
W artykułach zamieszczonych we „Wprost” Nr 45 z dnia 3.11.2003r. pt.: „MonoPol” autorstwa Marka Zieleniewskiego i „Gazoholicy” autorstwa Krzysztofa Trębskiego i Aleksandra Pińskiego zamieszczono szereg nieprawdziwych informacji. Powyższe artykuły stawiają PGNiG S.A. w niekorzystnym świetle, dlatego też wymagają stosownego komentarza. Marek Zieleniewski pisze, że po umowie podpisanej przez Marka Pola w lutym tego roku z Gazpromem kupujemy najdroższy gaz w Europie. Należy zaznaczyć, że cena gazu w umowie z Gazpromem nie wynika z porozumienia podpisanego w lutym, a z kontraktu zawartego w roku 1996. Poza tym nie jest to gaz najdroższy w Europie. O wiele droższy jest np. gaz kupowany przez PGNiG S.A. z kierunków zachodnich. Znacznie droższy byłby też gaz kupowany z Danii, wbrew temu, co sugerują dziennikarze „Wprost”. Poza tym kupowanie 2 mld m3 rocznie nie stanowiłoby uniezależnienia od dostaw rosyjskich.
03.11.2003
31.10.2003
Komunikat w sprawie umowy PGNiG SA, NAK"Naftogaz Ukrainy" i Eural TG
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. informuje, że z dokumentów korporacyjnych i handlowych udostępnionych PGNiG S.A. przez firmę Eural TG nie wynika, aby prowadziła ona działalność naruszającą prawo i zagrażającą dobremu wykonaniu podpisanego kontraktu. Współpraca tej firmy z jedną z największych firm gazowniczych w Europie – NAK „Naftogaz Ukrainy”, potwierdzona stosowanymi dokumentami oraz przyjęciem przez NAK „Naftogaz Ukrainy” zobowiązań kontraktowych gwarantujących dostawy gazu do Polski utwierdza nas w przekonaniu, że kontrakt zawarto z wiarygodnymi partnerami.
30.10.2003
Umowa na dostawy gazu do Polski
28 października 2003 r. w Budapeszcie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. podpisało z NAK „Naftogaz Ukrainy” oraz Eural Trans Gas KFT umowę na dostawy gazu do Polski.
23.10.2003
Współpraca PGNiG S.A. i ukraińskiej spółki NAK "Naftogaz Ukrainy"
W dniu 22 października 2003 r. w Warszawie odbyły się rozmowy pomiędzy PGNiG S.A. a ukraińską spółką NAK "Naftogaz Ukrainy", podczas których doszło do podpisania Memorandum w sprawie ustalenia najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju współpracy pomiędzy partnerami.