Aktualności

Drukuj
25.10.2000
Polskie przedsiębiorstwo gazownicze PGNiG i niemiecka spółka VNG zakładają nową spółkę-córkę
Andrzej Lipko, prezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. i dr Klaus-Ewald Holst, prezes zarządu VNG - Verbundnetz Gas Aktiengesellschaft z Lipska podpisali 25 października br. w Warszawie umowę o utworzeniu spółki NYSAGAZ sp. z o.o.
04.10.2000
Norweski gaz przez BalticPipe
Podczas spotkania w Kopenhadze w dniu 3.10.2000 przedstawiciele norweskiej firmy Statoil, duńskiej firmy DONG i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. podpisali protokół określający możliwości planowanego gazociągu BalticPipe.
14.06.2000
PGNiG S.A. i Gaz de France podpisały umowę o współpracy
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Gaz de France, francuskie przedsiębiorstwo gazownicze, podczas 21-go Światowego Kongresu Gazowniczego w Nicei, podpisały umowę o współpracy.
10.02.2000
Wspólne oświadczenie dla prasy o polsko-duńskich rozmowach na temat możliwości eksportu gazu z Danii do Polski i budowy nowego gazociągu BalticPipe
Dążąc do połączenia polskiego rynku i zasobów gazowych Morza Północnego, narodowe przedsiębiorstwa nafty i gazu z Polski i Danii, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. ( PGNiG) oraz Dansk Olie og Naturgas A/S ( DONG) informują o podjęciu prac nad rozpoczęciem budowy gazociągu między Danią a Polską przez Morze Bałtyckie.