15 kwadransów z nauką

​XIII Festiwal Nauki w Zielonej Górze zbiegł się z jubileuszem 15-lecia powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego, stąd tytuł imprezy popularno-naukowej "15 kwadransów z nauką", na której nie zabrakło również naszego Oddziału. Impreza odbyła się 12 czerwca na boisku UZ przy ul. Wyspiańskiego.

Jesteśmy z Festiwalem od samego początku jako sponsor, od kilku lat podczas pikniku naukowego prezentujemy także swoje stoisko, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Zielonej Góry i regionu.

Młodzi uczestnicy Festiwalu chętnie uczestniczyli w "doświadczeniu z linijką"  przeprowadzanym przez Tomka Wiktorskiego z Laboratorium. O maskach, hełmach, detektorach naszych ratowników opowiadał Tomek Wanowski z Działu Profilaktyki i Bezpieczeństwa Ruchu. Oglądanie skał w powiększeniu bardzo podobało się dzieciom, a jeszcze bardziej ich rozłupywanie..., któremu asystował Krzysztof Wolański z OGiE. Także Gazuś miał pełne ręce roboty...pomagał rozwiązywać rebusy, krzyżówki, przybijał piątki z maluchami i wręczał nagrody na scenie głównej Festiwalu. Wszystko to można zobaczyć poniżej - w naszej galerii zdjęć. Zapraszamy!